Jak zacząć własny biznes MLM

Jak zacząć własny biznes MLM

Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy z nową energią i nowymi pomysłami. Ten pierwszy wpis będzie na temat „jak zacząć swój własny biznes MLM„.

Jak coś zaczynać to najlepiej od samego początku, a więc od wyboru firmy, z którą będziemy współpracowali. Jest to bardzo ważna decyzja ponieważ chcemy aby nasz własny biznes był stabilny, długotrwały i solidny. Na rynku jest bardzo dużo firm marketingu sieciowego i cały czas pojawiają się nowe. Często właściciele tych nowych firm są ukierunkowani na szybki zysk i po krótkim czasie znikają z rynku. Wiele firm posiada tylko kilka produktów co ogranicza możliwości rozwoju. Naszym zadaniem jest znaleźć markę, która jest na rynku od dłuższego czasu (co daje nam pewność, że firma nie zniknie nagle z rynku) oraz taka, która ma spory wachlarz produktów w dobrym stosunku ceny do jakości. Warto również zwrócić uwagę na roczne obroty takiej firmy. Takie dane bez trudy znajdziemy w internecie. Jedne z nich poniżej:

Drugą bardzo ważną sprawą jest górna linia rekomendacji (sponsorowania) oraz szkolenia i materiały uczące na jak prowadzić swój własny biznes MLM. Bardzo mało firm oferuje pomoc swoja nowym przedsiębiorcą. A każdy z nich zarówno na początku jak i w trakcie prowadzenia swojego biznesu potrzebuje wsparcia i wiedzy osób, które osiągnęły już sukces. Wiedza ta powinna być udostępniania np. na szkoleniach, które odbywają się cyklicznie i można w nich uczestniczyć za nie duże pieniądze. Kolejną i chyba najważniejszą sprawą jest plan marketingowy (plan wynagrodzeń) firmy z którą chcemy się związać. Ważną sprawą w tym temacie są możliwości rozwoju swojej struktury w szerz i w głąb. Wiele firm ogranicza przedsiębiorcą rozwój swojego biznesu zarówno w głąb jak i w szerz płacą za osiągnięcia grupy tylko do pewnej głębokości i szerokości, co nie sprzyja rozwojowi dużego biznesu. Jest mało firm na rynku, które nie nakładają żadnych ograniczeń w swoim planie wynagrodzeń.

Na dziś to już tyle. Teraz już wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze partnera do Twojego biznesu. Warto nad tą decyzją dłużej się zastanowić i dokonać wyboru, który da nam pewność, że włożona przez nas praca nie pójdzie na marne i zostanie odpowiednio wynagrodzona.

Czekam na wasze komentarze i wnioski

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *