Wirtualna franczyza

Wirtualna franczyza

Wirtualna franczyza co to takiego?

Coraz więcej ludzi decyduje się w dzisiejszych czasach na skorzystanie z franczyzy. Co to takiego?

Franczyza (fr. franchise) – system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami. Franczyza zakłada też przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy przez cały czas obowiązywania umowy franczyzowej. Istotą jest udzielenie praw (i przyjęcie obowiązków) poprzez zawarcie umowy franczyzy.

Na ten rodzaj współpracy z przedsiębiorcami w Polsce zdecydowało się około 400 firm takich jak:

McDonald`s, ABC, Żabka, DOZ Apteka, Groszek, Intermarche, Bricomarche, Przyjazny dietetyk, Spar, Stokrotka, Wistula, Yes, Wulczanka, Biesiadowo, Burger King, Kasa Stefczyka i wiele innych…

Istota systemu polega na tym, że franczyzodawca nadaje swoim poszczególnym franczyzobiorcom prawo oraz nakłada na nich obowiązek prowadzenia działalności zgodnie z jego koncepcją. W ramach umowy sporządzonej na piśmie oraz w zamian za bezpośrednie lub pośrednie świadczenia finansowe uprawnienie to upoważnia indywidualnego franczyzobiorcę do korzystania z nazwy handlowej franczyzodawcy, jego znaku towarowego lub usługowego, metod prowadzenia działalności gospodarczej, wiedzy technicznej, systemów postępowania i innych praw własności intelektualnej lub przemysłowej, a także do korzystania ze stałej pomocy handlowej i technicznej franczyzodawcy.

Jedna w większości przypadków franczyza charakteryzuje się dużą kwotą inwestycji początkowej franczyzobiorcy. Średnia wartość inwestycji we franczyzę w 2013 roku wyniosła 211,05 tys. zł w handlu i 105,73 tys. zł w usługach.

Jak wielu z Was ma taką kwotę lub dostanie na nią kredyt? Jest to ogromne ryzyko, bo co jeśli biznes nie wypali? Zostaniesz z niczym, a kredyt będzie trzeba z czegoś spłacać.

Z wirtualną franczyzą jest inaczej. Koszty początkowe są niewielkie, a dają Ci ogromne możliwości. Nie musisz posiadać biura, sklepu czy magazynu. Dostajesz sklep internetowy, firma zajmuje się logistyką, a Twoim zadaniem jest zachęcanie do tego biznesu oraz produktów inne osoby. Poniżej krótki filmik na temat wirtualnej franczyzy:

Czy nie jest to ciekawe podejście do biznesu? Jeśli widzą w tym potencjał takie firmy jak te wymienione w filmie to coś w tym musi być.

Chętnych do poznania szczegółów wirtualnej franczyzy w naszej firmie zapraszamy do kontaktu.

Miłego dnia. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *